Tanvaldsko

Jára Cimrman na Tanvaldsku

Články věnované akcím a projektům Cyklostezky Járy Cimrmana

You are here:  Strona główna -> Jára Cimrman na Tanvaldsku -> XI. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana a Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 11. a 12. června 2016

XI. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana a Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 11. a 12. června 2016

There are no translations available.

Na slavnosti, které jsou letos nově dvoudenní, jsou zváni příznivci Cyklostezky Járy Cimrmana, historických i jakýchkoliv bicyklů a poezie Cimrmanovy doby. Vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

plakat-nahledV sobotu 11. 6. 2016 proběhne v Příchovicích Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana - slavnost k 3. výročí otevření rozhledny a muzea. Celodenní program proběhne v Areálu U Čápa s duchem našeho velikána v muzeu, na majáku i v lesoparku. Na letní scéně je možné zažít živé obrazy na počet Cyklostezky Járy Cimrmana, zazpívat si společně se Zdeňkem Svěrákem a dalšími členy Divadla Járy Cimrmana, pokřtít pivo „Vídeňák" a shlédnout tradiční tanec Česká beseda. Po setmění se účastníci dočkají promítání pásma filmů Divadla Járy Cimrmana.

V sobotu večer bude Žižkovským divadlem Járy Cimrmana sehrána v Kině JAS Járy Cimrmana v 19.00 hodin divadelní hra „POSEL Z LIPTÁKOVA".

V neděli dne 12. 6. 2015 bude slavnost začínat v Tanvaldu již v 9:30 programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku.

Na děti budou čekat soutěže, dílničky a v 10:30 pohádka „O třech kůzlátkách" v podání Divadla Na kolečku se samostojnými marionetami v hlavní roli.

Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu kolem hodiny polední.

Spanilá jízda bude startovat na dvou stanovištích:

V 8:55 začne start v Návarově u mostu, zde proběhne před slavnostním startem i křest mostové vyhlídky a odhalení pamětní desky. Do Návarova se účastníci dostanou kromě svých bicyklů i vlakem v 8:27 z Tanvaldu. Po slavnostním úvodním startu bude cyklistům nabídnuta možnost vyvezení jejich drahých a milých, ale těžkých historických strojů až do místa mezistartu do Zlaté Olešnice - Na Vrších. Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu) je možná také rychlíkem z Prahy, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9:47.

Základní přesun do místa mezistartu Na Vrších je možný pěším způsobem či za použití novějších velocipedů s moderní přehazovačkou. Nahoru, nahoru, na Járovu podporu!

Občerstvení je zajištěno v Pensionu Rusalka.

V 10:30 bude Spanilá jízda slavnostně odstartována také ze Zlaté Olešnice - Na Vrších, v místě druhého zastavení Cyklostezky Járy Cimrmana – Místě vize.

Stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno a občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči.

Program u kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldu – Šumburku bude zahájen poledním přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů, malým seminářem Divadla Járy Cimrmana a vystoupením pěveckého sboru Gymnázia Tanvald.

Pokračovat bude ve 12:45 alegorickým průvodem spolků a nadšenců z obcí Tanvaldska „Z Liptákova do Liptákova".

Spanilí návštěvníci se mohou těšit i na vystoupení Divadelního souboru Krakonoš z Vysokého nad Jizerou a na tanec Česká beseda v podání vlastenců z Českého Šumburku.

Ve 14:30 bude sehrán improvizovaný divadelní kus „Koníci" v podání Divadla Na kolečku.

K dobré náladě, poslechu i k tanci bude před kostelem pod širým nebem hrát od 11.00 hodin orchestr O. V. J. Dixie, od 15.00 hodin Hudba u města Vídně.

K dobré hudbě bude možnost hojného a dobrého občerstvení.

Pozvánku vydává:

Svazek obcí Mikroregion Tanvaldsko
Palackého 359
468 41 Tanvald

www.tanvaldsko.info

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kontaktní osoba: Ing. Kateřina Preusslerová, tel. 737 761 659

mapa-nahledDalší informace ke stažení:

alt TZ-POZVANKA-SLAVNOSTI_2016-II.pdf

alt Draha_spoje_R_1148_Praha-Tanvald.pdf

alt JIZDNI_RAD_Tanvald-Navarov.pdf

Odkaz na trasu na mapy.cz