Tanvaldsko

Jára Cimrman na Tanvaldsku

Články věnované akcím a projektům Cyklostezky Járy Cimrmana

You are here:  Strona główna -> Jára Cimrman na Tanvaldsku -> Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana a XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana 2019

Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana a XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana 2019

There are no translations available.

se konají ve dnech 8. a 9. června 2019 v Příchovicích, Hamrskách a Tanvaldu.

Většina příznivců génia Járy Cimrmana a fanoušků cimrmanovy doby ví, že druhý červnový víkend se radují z oslav Cimrmanovy doby. Letošní XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana opět proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se stala novou tradicí. Můžeme se těšit na pestrý program na dokonce třech místech ve dvou dnech.

V sobotu 8. června proběhne v Areálu U Čápa "Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana" s bohatým hudebně dramatickým programem. Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V sobotu 8. června ještě proběhne v 11.00 hodin u Minimuzea Na Mlatě otevření světového unikátu - první železniční zastávky bez kolejí: STANICE HAMRSKA – NA MLATĚ. Po slavnostním uvítání vlaku vystoupí děti ZŠ Hamrska. O hudební doprovod se postará Country a bluegrass skupina Kapelníci.

V neděli 9. června vyjedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova“. Spanilá jízda vystartuje v Návarově od penzionu Rusalka, navštíví návarovský zámek, pojede přes Zlatou Olešnici - Na Vrších, přes Bohdalovice a zastaví se až v Tanvaldu - Šumburku u kostela sv. Františka z Assisi. Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, klaun Bilbo, divadlo Na Kolečku, zazpívají děti ZUŠ Tanvald a studenti Gymnázia Tanvald, celý sváteční den zpříjemní hudba O.V.J.DIXIE. Své historické bicykly představí spanilí jezdci ve VELKÉM DEFILÉ. Ve FOTOKOUTKU U KOSTELA se můžete vyfotit ve stylu minulého století. Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Plakát_Slavnosti_Járy_Cimrmana_2019.pdf

POZVÁNKA-SLAVNOSTI-J.CIMRMANA-2019.pdf