Tanvaldsko

Jára Cimrman na Tanvaldsku

Články věnované akcím a projektům Cyklostezky Járy Cimrmana

You are here:  Strona główna -> Jára Cimrman na Tanvaldsku -> Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana a a XIII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana 2018

Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana a a XIII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana 2018

There are no translations available.

Zde můžete shlédnout dokumentární ohlédnutí za všemi ročníky Spanilých jízd Cyklostezkou Járy Cimrmana, za oslavou Půlstoletí s Cimrmanem i za některými povedenými taškařicemi. 

Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

"Tradice se musí vykonávat, aby byla tradicí. A tady v Tanvaldu to vypadá, že akce zůstane tradicí, i když my už tu nebudeme." (Zdeněk Svěrák, Tanvald 11.6.2016)

Vážení přítelé,

tak už je to tu zas ! Přiblížil se druhý červnový víkend a budeme se těšit z oslav cyklistiky, stoleté republiky i Cimrmanovy doby.

Letošní již XIII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana letos opět proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se stala novou tradicí. Můžeme se tak těšit na pestrý program na dvou místech a ve dvou dnech.

Sobotní i nedělní charitativní akce "Balónky s přáním do nebe" pomáhá Marušce. Budou sobotní charitativní dary větší než nedělní? Nebo naopak?

BALÓNKY_S_PŘÁNÍM_DO_NEBE-pomáháme_Marušce_2018.pdf

 V sobotu 9. června proběhne v Areálu U Čápa "Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana" s bohatým hudebně dramatickým programem. Můžete se těšit na dobrou společnost a příjemné odpoledne s výhledy do Kraje Járy Cimrmana.

V bohatém programu od 13.00 hodin si vyberou nejen děti, ale i dospělí:

 • ve 12.00 hodin přijedou historické vozy – příležitost pro váš obdiv
 • cesta pohádkovým Lesoparkem
 • charitativní akce „Balónky s přáním do nebe“
 • stopy Járy Cimrmana v Čechách i na Moravě
 • vystoupení herců Divadla Járy Cimrmana
 • Kde se pivo vaří – sládkova soutěž o ceny
 • Všeuměl – vyhlášení soutěže nejlepších vynálezů herci Divadla Járy Cimrmana slavnostní výhoz na novém discgolfovém hřišti
 • ukázky řemesel – příležitost pro Vaše děti

V sobotu večer bude Divadlem Járy Cimrmana sehráno v Kině JAS Járy Cimrmana v 19.00 hodin představení „LIJAVEC“.

V neděli 10. června pojedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční „Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova“.

Celodenní nedělní slavnost bude začínat v Tanvaldu programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku:

 • Program pro rodiny s dětmi bude zahájen v 9.30 hodin dílničkami a soutěžemi připravenými Střediskem volného času Tanvald.

 • Klaun BILBO si pro děti připravil zbrusu nové představení „MARINGOTKA“, které předvede v 11.00 hodin.

 • Po celý den bude probíhat charitativní akce „Balónky s přáním do nebe“.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana bude ráno 10. 6. startovat na dvou stanovištích:

V 8.55 hodin započne SLAVNOSTNÍ START SPANILÉ JÍZDY v Návarově u mostové vyhlídky s možností stylového občerstvení v Penzionu Rusalka.

 • Do Návarova se účastníci mohou dopravit odkudkoliv a kromě jízdy na svých drahých bicyklech i vlakem v 8:27 z Tanvaldu, ve kterém bude řazen „kolovůz“. Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) z místa startu rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu Na Vrších a na vlastní spanilé jízdě lukami Tanvaldska) je možná také rychlíkem z Prahy jedoucím do Tanvaldu, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9:47.
 • Po slavnostním úvodním startu bude cyklistům nabídnuta možnost vyvezení jejich historických strojů až do místa mezistartu, do Zlaté Olešnice - Na Vrších, protože výškový rozdíl je značný.
 • Ostatní stateční borci a borkyně šlápnou v Návarově do pedálů, navštíví novotou skvící se návarovský zámek a dorazí do Zlaté Olešnice na Vrcha.

V 11.00 hodin bude spanilá jízda slavnostně odstartována také v místě MEZISTARTU ve Zlaté Olešnici - Na Vrších. Mezistart proběhne v místě druhého zastavení na Cyklostezce Járy Cimrmana – v „Místě vize“. Stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno a občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči.

Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu sv. Františka z Assisi v Tanvaldu – Šumburku kolem 12. hodiny a 30 minuty.

Program bude zahájen přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů a zdravicemi herců Divadla Járy Cimrmana.

 • Bude pokračovat vystoupením dětských pěveckých sborů ZUŠ TanvaldHlásky, Melodia, Harmonia a pěveckého sboru Gymnázia Tanvald.
 • Pokračovat bude také slavnostním VELKÝM DEFILÉ HISTORICKÝCH BICYKLISTŮ.
 • K dobré náladě hraje hudba O. V. J. DIXIE od 11.00 do 16.00 hodin.
 • K dobré hudbě bude možnost hojného občerstvení.

Nedělní slavnost připomíná 100. výročí vzniku Československé republiky.

Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie Cimrmanovy doby, vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

jara Cimrman 2018 A4 nahled

TZ-POZVÁNKA-SLAVNOSTI-J.CIMRMANA-2018.pdf

Pro přespolní účastníky přikládáme mapku s polohou Majáku Járy Cimrmana v Příchovicích a zároveň cyklistům pro orientaci trasu Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana:

mapa trasy spanile jizdy cyklostezkou jc