Tanvaldsko

Aktuality

Aktuality z mikroregionu

You are here:  Strona główna -> Aktuality -> Slet bubeníků ve Smržovce 19.10.

Slet bubeníků ve Smržovce 19.10.

There are no translations available.

Bubny léčí – Velká Koncertní Muzikoterapie

  • Od 20 hodin zahajovací koncert celého turné v sále Parkhotelu.

V roce 2019 proběhlo koncertní turné Bubny léčí. S ohlédnutím na něj hudebníci zvou na letošní ročník: „Užívali jsme si spolu s diváky radost z rytmu, zpěvu a celkového propojení jeviště a hlediště. Lidé si přinášeli na koncerty bubny, bubínky, chřestidla a především svůj hlas, zpěv a chuť do společného hraní. Byl to silný zážitek, a proto jsme se ho rozhodli zopakovat i v letošním, zdravotně ne moc dobrém roce! Současná situace ve světě nám dává jasně najevo, že je třeba napnout všechny síly na pomoc naší společnosti, lidem v ní a zemi, ve které žijeme.“

- Bubenickou sletku letos tvoří: Ivana Mer – zpěv, klávesy, Pavel Fajt – koncertní bubny, bicí souprava, elektronika, zpěv, Petr Gablas – cimbál, zpěv, Pavel Koudelka – bicí souprava, Papis Nyass – africké bubny, zpěv, Miloš Vacík – brazilské bubny, percussion, zpěv.

- Koncertní program Bubny léčí bude vytvářen s ohledem na magickou sílu bubnů, šamanských rituálů, pozitivní a laskavé energie.

Co můžete očekávat? Slovenskou lidovou píseň za doprovodu rituálních bubnů, zpěvy a bubny severoamerických indiánů – drum circles, bubny, zpěvy ve službách muzikoterapie, latinskoamerické taneční rytmy, spojení elektroniky a cimbálu, polyrytmické kompozice, hang drums, společné bubnování. Přineste si tedy svoje bubny, bubínky, chřestidla či zvonce.

- Předprodej od 1. října do 16. října: Zámeček Smržovka nebo na tel. čísle 483 369 325.

Odpolední bubenická dílna se v letošním roce z důvodu koronavirové pandemie a dalším opatřením v zařízeních poskytujících sociální služby konat nebude.